Alex apartment třeboň

Přijeďte k nám do jednoho z nejkrásnějších měst jižních Čech strávit dovolenou a využít možnosti, které Třeboň nabízí

Město Třeboň

Město Třeboň

Nachází se v Jižních Čechách, v Třeboňské pánvi, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem. Je centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Z původně lesnatého území s množstvím rašelinišť a močálů se postupem času stala malebná krajina s množstvím rybníků, propojených četnými kanály a potoky, kde se střídají pole s loukami a smíšenými lesy. Třeboň měla vždy významné postavení, jako centrum Rožmberského, či Schwarzenberského panství. Oba šlechtické rody učinily z Třeboně město bohaté na kulturně – historické památky. Městská památková rezervace zde byla vyhlášena již v roce 1949. Třeboňsko není poznamenáno škodami, které krajině přináší působení průmyslu, protože velká část firem působí v tradičních hospodářských odvětvích - rybníkářství, pivovarnictví, zemědělství, lesnictví, potravinářství, nebo v odvětvích lehkého průmyslu, jejichž tradice byla založena koncem minulého století nebo v době poválečné – lázeňství a oděvní průmysl.Náměstí

Náměstí obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty, je přirozeným centrem celé městské památkové rezervace. Nejvýznamnějším objektem je stará radnice, z jejíž 31 m vysoké věže je krásný výhled do okolní krajiny. Uprostřed náměstí je renesanční kašna a barokní mariánský sloup.

Zámek

Zámek je dílem renesančních stavitelů, kteří na místo gotického hradu vystavěli sídlo významného českého rodu Rožmberků. Život na zámku dokumentují tři prohlídkové trasy. Zámek je obklopen nádherným parkem s hradbami. • - koupání- rybník Svět (od apartmánu cca 10 minut chůze)

 • - možnost vyhlídkových plaveb

 • - koupání je možné též na nedalekých pískovnách nebo v krytém bazénu Bertiných lázní či lázní Aurora

 • - písečná pláž s tobogánem a půjčovnou loděk

 • - rybolov, možnost účasti na výlovech

 • - půjčovny kol, lázeňské a turistické stezky

 • - tenisové kurty

 • - kino, divadlo, galerie, bowling

 • - prohlídky zámku, Schwarzemberské hrobky, města a jeho památek

 • - kulturní akce jako například Okolo Třeboně, Anifest..

 • - pěší turistika, cykloturistika (značené cyklotrasy v CHKO Třeboňsko)

 • - v zimě možnost lyžování v nedalekém Rakousku

 • - poznávací výlety do rakouského příhraničí (cca 20 km)

 • - poznávací výlety za historickými památkami (Hluboká nad Vltavou, Jindřichův Hradec, Červená Lhota, České Budějovice, Český Krumlov, Rožmberk, Zlatá koruna, Dívčí kámen a další)

 • - houbaření, sběr borůvek

 • - parkování je možné na hlídaném parkovišti cca 5 minut od domu nebo na jiných parkovacích místech města

Lázeňství v Třeboňi


Nyní nabízejí pobyt a léčbu ve dvou lázeňských domech - v Bertiných lázních a v Lázních Aurora. K léčbě je využíváno slatinných koupelí a zábalů, vodoléčebných procedur, masáží, fyzioterapie, elektroterapie, parafinových zábalů, plynových injekcí, akupunktury atd. Rašelina, slatina se využívá pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. Lázeňský komplex Aurora se nachází v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Bertiny lázně se nacházejí v historickém centru města Třeboně, v těsné blízkosti městské památkové rezervaceTuristika na Třeboňsku


Dochází k velkému rozvoji, k čemuž přispívá fakt, že Třeboň se nachází v CHKO, kde bylo vybudováno 5 naučných pěších turistických stezek - např. stezka Cesta kolem Svěra / 12 km /, Červené blato / 3 km /, Veselské pískovny. Mezi jednu z nejvíce se rozvíjejích aktivit je cykloturistika. Na Třeboňsku dochází k budování naučných stezek pro cyklisty a značení dálkových cyklotras. Pro cyklisty jsou zde připraveny dvě naučné stezky, které tvoří uzavřené okruhy. Obojí mají nástupní místo v Třeboni. Jedná se o 39 km dlouhou cyklistickou naučnou stezku Okolo Třeboně. Druhou je 22 km dlouhá naučná stezka Rožmberk.

 
Webové stránky krásného apartmánu v Třeboni www.alexapartment.wgz.cz (c) alex apartment